fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Włocławek i okolice. 21 lipca wybory naszego senatora!

Mimo upałów i wakacyjnej kanikuły polityka nie pozwala o sobie zapomnieć. To prezydent RP Andrzej Duda wyznaczył na 21 lipca br. termin wyborów uzupełniających do Senatu RP w okręgu nr 13, obejmującym Włocławek oraz powiaty: włocławski, aleksandrowski, lipnowski i radziejowski. Do wyborów z rekomendacji Paktu Senackiego startuje długoletni działacz lewicy (frakcja SLD w Nowej Lewicy) STANISŁAW PAWLAK.

Przypominamy strukturom partyjnym Nowej Lewicy w wymienionych wyżej powiatach, że mają o co walczyć. Stanisław Pawlak, wspierany przez partie tworzące Pakt Senacki (Lewica, Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga – PSL i PL2050 Szymona Hołowni) jest silną kandydaturą. Włocławek i jego społeczność zdecydowała niedawno o powierzeniu funkcji prezydenta swego miasta KRZYSZTOFOWI KUKUCKIEMU (senatorowi RP, liderowi miejskiej Nowej Lewicy), 26 czerwca przysięgę poselską złożył w Sejmie nowy poseł Lewicy – PIOTR KOWAL (dotąd przewodniczący Rady Miasta Włocławka i sekretarz  RM Nowej Lewicy w mieście). Warto w tym kontekście zawalczyć jeszcze o mandat senatora, który byłby sprawowany przez b. posła na Sejm dwóch kadencji i długoletniego radnego Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego – STANISŁAWA PAWLAKA.

Jest on osobą dobrze znaną we Włocławku i okolicach, albowiem dla tego regionu pracował całe dorosłe życie.

Wywodzi się z rodziny chłopskiej z Lubomina w gminie Boniewo. Co naturalne, kształcił się w kierunku rolniczym. Po studiach w Akademii Rolniczej w Poznaniu, zamieszkał z żona w Lubrańcu. Pracował w spółdzielczości, był też 9 lat naczelnikiem gminy i miasta Lubraniec. Ukończył podyplomowe studium administracji na UMK w Toruniu.

W polityce jestem obecny od 1993 roku, gdy w wyniku przemian politycznych zdecydowałem się kandydować do Sejmu RP. Byłem posłem na Sejm II i III kadencji (1993–2001). Pracowałem wówczas nad przygotowaniem reformy administracyjnej naszego kraju. Byłem również burmistrzem Lubrańca (1994–2002). Obowiązujące wówczas przepisy wprowadziły rozdzielenie funkcji posła i radnego. Wybrałem drogę samorządową. Kandydowałem do samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Pracowałem tam przez sześć kadencji, wykonując wiele zadań dla regionu w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Rewizyjnej. W swoich interpelacjach i debatach poruszałem sprawy regionu włocławskiego, dbając o zrównoważony rozwój województwa.

Niejednokrotnie na tej stronie internetowej RW pisaliśmy o efektach tych interpelacji Stanisława Pawlaka. Domagał się i dopinał swego w odniesieniu do 150 km budowanych dróg wojewódzkich, pilnował realizacji obwodnicy Lubrańca, troszczył się o rozbudowę Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, zabiegał o budowę  II stopnia wodnego na Wiśle w Siarzewie.

W swojej pracy dbał o łączenie wysiłków samorządowców, czego przykładem jest zgodne wybudowanie Powiatowego Centrum Zdrowia przez samorządy miasta Włocławka i powiatu włocławskiego.

Stanisław Pawlak, stawiając najpierw sobie wysokie wymagania moralne, może być przykładem odpowiedzialnego działacza, dla którego prawda i dotrzymywanie słowa mają należną wartość.

Mimo wielokrotnego nagradzania dokonań w różnych dziedzinach, Stanisław Pawlak najbardziej ceni głosy poparcia i zaufanie wyborców w kolejnych wyborach.

Teraz znów chce na to postawić, namówiony przez grono samorządowców do ubiegania się o mandat senatora RP. – Stąd wzięło się moje hasło wyborcze: „Z samorządu do Senatu” i misja, by opowiedzieć się za wzmocnieniem gmin, powiatów i województw samorządowych poprzez ustawowy wzrost dochodów własnych, zapewniających realizację zadań bieżących i inwestycyjnych.

Będąc w Senacie, Stanisław Pawlak nie zapomni o potrzebie wspierania regionalnych zadań inwestycyjnych. Jego uwaga skupiona będzie wokół:

– budowy drogi ekspresowej S–10 z mostem przez Wisłę we Włocławku i przebudowy autostrady A–1 (Toruń – Włocławek);
– przebudowy drogi nr 62 od węzła autostradowego w Pikutkowie do Włocławka;
– zrealizowania obwodnicy Brześcia Kujawskiego w ciągu drogi nr 62;
– przygotowania dokumentacji budowy kolei dużych prędkości, zapewniając połączenie Włocławka, Torunia i Bydgoszczy oraz Grudziądza z planowanym CPK;
– budowy II stopnia wodnego na Wiśle w Siarzewie (powiat aleksandrowski);
– uregulowania gospodarki wodnej poprzez budowę dużej i małej retencji;
– wzmocnienia wsi i nowoczesnego rolnictwa, przetwórstwa rolno-spożywczego i produkcji zdrowej żywności;
– wsparcia dla gmin budujących mieszkania komunalne na tani wynajem oraz udostępniających tereny pod budownictwo społeczne;
– zwiększenia dostępnej, sprawnej, publicznej ochrony zdrowia oraz rozwijania aktywności seniorów.

Oferta programowa kandydata na senatora RP z Paktu Senackiego jest konkretna i realna. Doceniają to organizacje partyjne tworzące Pakt Senacki, które nie wystawiły swoich kandydatów do walki wyborczej ze Stanisławem Pawlakiem. On sam zaś zmierzy się w wyborach 21 lipca br. z reprezentantami komitetów wyborczych z PiS i Konfederacji.

Niedziela, 21 lipca to godzina 0 dla działaczy zarządów miejskiego i powiatowych Nowej Lewicy we Włocławku i Aleksandrowie Kuj., Lipnie i Radziejowie. Zwycięstwo może być Wasze!

Opr. nim, 1 lipca 2024 r.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem